Parko galerija – tai jauki patalpa, kurioje eksponuojami ir parduodami lietuvių bei užsienio dailininkų tapybos, keramikos, stiklo, grafikos, fotografijos, skulptūros ir porceliano meno kūriniai. Pageidaujant, meno kūrinius padedame pritaikyti konkrečioje aplinkoje.

Naujienlaiškis


Sekti mus

Ieškoti

Parko galerija

Vytenio Lingio tapybos paroda “Švytinti tyla” 2019.09.23-2019.10.16

Vytenis Lingys gimė 1956 m., Vilniuje. Studijavo Vilniaus dailės institute (dab. VDA) tapybą (dėstytojai Jonas Švažas, Antanas Gudaitis). Šalia tapybos ir piešinių kūrė scenografijas kino filmams, dekoracijas ir kostiumus Šiaulių, Kauno, Vilniaus Jaunimo bei Sankt Peterburgo     teatrams. Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1988 m. Autorius yra surengęs virš 40 personalinių savo kūrybos parodų Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Panamoje, Norvegijoje, Rusijoje, Suomijoje. Dalyvavo tarptautinėse grupinėse parodose, pleneruose ir simpoziumuose Japonijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Kanadoje, Olandijoje, Vengrijoje, Estijoje, Rusijoje, Vokietijoje bei Italijoje.

Vytenis Lingys, pasak menotyrininko prof. Antano Andrijausko, vienas intelektualiausių    lietuvių ekspresyvaus spontaniško braižo šiuolaikinių tapytojų. Baigęs studijas Dailės Akademijoje menininkas praėjo nemenką kūrybinių ieškojimų kelią. Kito jo pasaulėžiūra ir kūryba. Įspūdžiai, patirtys ir išgyvenimai siumpoziumuose, kūrybinėse dirbtuvėse bei        kelionėse turėjo neabejotiną poveikį dailininko kūrybai. Kito jo tapymo maniera, paveikslų spalvinė gama, linijos ir formos.

Viena reikšmingiausių paskutiniu metu vykusių autoriaus personalinių parodų „Šešėlio šviesa“ buvo atidaryta 2016 m. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, M.            Žilinsko dailės galerijoje. Tai buvo 40-ties kūrybos metų retrospektyvinė paroda, kurioje menininkas pristatė tapybą, piešinius, scenografijų ir instaliacijų dokumentaciją bei animacijas – vizualizacijas. Autorius taip pat yra surengęs parodų skirtų svarbiems minėjimams: 2014 m. personalinė paroda skirta Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 10-mečiui paminėti; 2015 m. personalinė tapybos paroda skirta  J. Baltrušaičio 142-osioms metinėms paminėti; 2015 m. personalinė tapybos paroda skirta  M. K. Čiurlionio 140-osioms metinėms paminėti.

Šiandien Vytenis Lingys žinomas kaip elegantiškos linijos ir subtilios baltų tonų paletės meistras. Link abstrakcijos artėjančiose drobėse – rytietiškos estetikos, vakarų dailės istorijos ir gamtos atspindžiai. Menotyrininkė dr. N. Tumėnienė pastebi, jog Vytenio darbuose     ypatingai suspindi balta spalva, kuri autoriaus paveiksluose švyti iš vidaus, turi kosmiškumo požymių ir pakylėja virš kasdienybės. „Kiekvienas žinome, kaip atrodo pragaras, bet kaip atrodo rojus – sunku pasakyti,“ – sako menininkas, savo kūryboje nuolat ėjęs link šviesos, besiskleidžiančios baltų tonų ir grynų spalvų skambesyje.

Parodoje „Švytinti tyla“ pristatome Vytenio Lingio naujausius tapybos darbus, kurių daugumą autorius sukūrė Ispanijoje bei Lietuvoje.

X