Vytauto Kasiulio (1918-1995) kūrybos paroda. 2018.10.24-2018.11.09
„Dailininkas Vytautas Kasiulis (1918–1995) – vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje. Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijos bei kolekcininkai tebesaugo šio dailininko, pelnytai meno kritikų vadinto vienu įdomiausių XX a. antrosios pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų, kūrinius.“, – Laima Bialopetravičienė.
Vytautas Kasiulis gimė 1918 m. Simne. Mokėsi Kauno meno mokykloje, dailininko diplominis darbas buvo pripažintas geriausiu per visą meno mokyklos istoriją. Baigė Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institutą, 1941–1944 m. jame dėstė. 1943 m. Kauno Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje dailininkas surengė pirmąją parodą, eksponavo apie šimtą darbų. 1944 m. pasitraukė i Vokietiją. 1946-1948 m. gyveno Freiburge, dėstė Dailės ir amatų mokykloje (École des Arts et Métiers), vadovavo piešimo klasei. Nuo 1948 m. gyveno Paryžiuje. Amerikiečių galerijai „Hallmark“ Paryžiuje paskelbus konkursą, dailininkas pateikė savo drobę ir kartu su keliais tūkstančiais kitų menininkų sėkmingai pateko į penkiasdešimtuką dailininkų, kurių paroda buvo rodoma įvairiuose JAV miestuose.
1949 m. Paryžiuje dailininkas surengė pirmąją kūrybos parodą. 1950 m. garsus Paryžiaus galerininkas Christianas-Gilbertas Stiebelis pasiūlė surengti didelę asmeninę parodą. Visi parodoje rodyti paveikslai buvo nupirkti, o vėliau Paryžiuje kiekvienus metus buvo rengiamos menininko kūrybos parodos. Nuo 1954 m. kūriniai pradėti eksponuoti Berlyne, Niujorke, Klivlende, Toronte, Stokholme, Kopenhagoje, Ženevoje ir kituose Europos ir Šiaurės Amerikos žemyno miestuose. Lietuvoje V. Kasiulis pristatomas nuo 1943 m., o 2013 m. Vilniuje atidarytas Vytauto Kasiulio dailės muziejus, kuriame retrospektyviai pristatomi visi menininko kūrybos laikotarpiai.
„Pasinerkime ir mes bent trumpam į tą laisvalaikio atmosferą, pabėkime nuo visuomenės, kur reikia atsiskaityti už savo veiksmus, pasimėgaukime rafinuota Kasiulio spalvų derme. Kasiulio kūryba neabejotinai papildo įmantraus šiuolaikinio meno erdvę. Jo pastele nutapyti kūriniai, gal net labiau nei aliejinė tapyba, žavi išskirtine ir virtuoziška spalvų gama (štai – jo kūrybos paslaptis), tarp realybės ir fantazijos balansuojančias, humoro kupinais vaizdais.“, – apie Vytautą Kasiulį prancūzų spaudoje rašė Georges Pillement.