LSMUL Akušerijos ir ginekologijos klinikoje 2014 metų gruodžio 17 dieną “Parko galerija” pristatė Živilę Avižienytę. Dailininkė baigė 2009 metais Tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje  ir nuo tada prasidėjo visa jos kūrybinė veikla. “Peizažai” - taip pavadinta jos personalinė paroda. “Živilė tapo aliejumi ant drobės. Taip autorė mato gamtą, tai nėra konkrečios vietos. Tai emocija, abstraktas, pasaulis, kokį ji nori mums parodyti. “Prieš tapydama kiekvieną darbą aš pasimeldžiu” - sako dailininkė, kad padėtų Dievas perteikti, tai ką aš noriu: meilę, grožį… “Rūkas”,”Vakaras”, ”Rytas”… paveikslų pavadinimus turbūt galima būtų ir sukeisti vietomis. Autorė leidžia jums patiems pamatyti, tai ką norite, sukurti savo asmeninį santykį”, - šiomis mintimis parodos atidarymą LSMUL Akušerijos ir ginekologijos klinikos II a. foje pradėjo Jolanta Gutauskienė, “Parko galerijos”direktorė.  

„Šiame darbų cikle „Peizažai” keliu sau tikslą suvaldyti abstrakčios formos bei spalvos santykius.

Pasirinktas tyrinėjimo objektas - peizažas. Lietuviškas peizažas yra turtingas savo spalvomis, kurias dovanoja skirtingi metų laikai. Man abstrakti forma leidžia pabėgti nuo realios tikrovės ir taip tarsi realų daiktą, objektą, o šiuo atveju peizažą paslėpti po paslapties ir neatpažįstamumo šydu ir duoti vaizduotę mūsų mąsliam protui. Stengiuosi naikinti peizažo atpažinimo ženklus, paliekant tik tam tikrus peizažo fragmentus, kurie mane sužavėjo, patraukė. Labiausiai mane traukia ankstyvo ryto ir vėlyvo vakaro peizažai, kartais skendintys rūke, ar lietuje. Nedideliame drobės plote bandau sutalpinti tirpstančias, ar rūke skendinčias peizažo dalis (fragmentus), taip pat neužmiršdama ir spalvos. Spalva mano kūriniuose tampa svarbia išraiškos priemone, kuri padeda sukurti peizaže, ar jo fragmente (tapybos proceso metu) slypinčią nuotaiką, galbūt mistišką, neįpareigojančią ir lengvą, o galbūt priešingai. Palieku daug erdvės pačiam žiūrovui improvizuoti, stebėti ir kurti mintimis jam tokį vaizdinį, kokį jis pats nori kurti.

Šios drobės – skirtos žiūrovui pasirengusiam ir nebijančiam kurti savo mintimis ir ieškoti nebūtinai tai, ką aš kurdama įžvelgiau, ar norėjau pasakyti” – teigia dailininkė  Živilė Avižienytė.

Kviečiame apsilankyti LSMUL Akušerijos ir ginekologijos klinikoje, Eivenių g. 2, Kaunas. Paroda veiks iki 2015 vasario 20 d.

 

LSMUL Akušerijos ir ginekologijos klinikos informacija

Nuotraukose: darbų autorė Živilė Avižienytė, dailininkė Živilė Avižienytė su prof. R.Nadišauskiene ir J.Gutauskiene.